Servisní služby

Prohlédnuté produkty

Informace

ODBLOKOVÁNÍ FRP A ZAPOMENUTÉHO GOOGLE ÚČTU Zobrazit větší
ceska distribuce

Pouze online

ODBLOKOVÁNÍ FRP

Pomůžeme se zapomenutým google účtem a odblokováním FRP ochrany. "Zařízení bylo resetováno. Chcete-li pokračovat, přihlaste se pomocí účtu Google, který byl s tímto zařízením dříve synchronizován."

Pro zrealizování opravy se můžete stavit v naši prodejně, zaslat zařízení poštou nebo nás kontaktovat na chatu zde na webu.

Více informací

Více informací

Co je to FRP?


Celým názvem Factory Reset Protection (v překladu ochrana továrního obnovení) je funkce přidaná googlem do systému od verze 5.1.
Tato funkce se aktivuje po provedení továrního nastavení a ochrana spočívá v tom, že po spuštění zařízení požaduje Google účet, který byl před provedením továrního nastavení aktivní v telefonu.

K této funkci někteří výrobci přidávají i svoje vlastní řešení (například Samsung, Huawei a Xiaomi) a účtů to tedy může chtít i více.


Proč byla funkce zavedena?

Cílem této ochrany je znemožnění používání zařízení v případě ukradení, nebo náhodného nalezení.

Bohužel toto řešení často postihne i legálního vlastníka telefonu a shodou nešťastných náhod se dostane do stavu, kdy je telefon uzamčen ve stavu, z kterého ho nedokáže dostat.FRP ochrana a zapomenutý google účet

Klasické případy kdy tato ochrana postihne majitele je když vytáhnete z šuplíku záložní telefon a zjistíte, že si nepamatujete kód k telefonu. Provedete tovární nastavení pro smazání kódu a po spuštění Vás telefon uvítá s hláškou o zadání google účtu, který už si nepamatujete vůbec.

Stejný případ je když zakoupíte zařízení z druhé ruky, předchozí majitel zapomněl ochranu vypnout a Vám přijde takto zablokovaný telefon.

Popřípadě se často stává, že zaměstnanec vrací firemní telefon a nechá ho zablokovaný.

Zapomenuté přihlašovací údaje a hard reset zařízení je vše co je potřeba k zablokování zařízení.


Co dělat se zablokovaným telefonem?

Pokud si nedokážete vzpomenout, nebo získat správný google účet na který je ochrana uzamčena, tak nezbývá než se pokusit zařízení odblokovat.
Mým doporučením by bylo rovnou navštívit servis a nechat zařízení odblokovat zde.
Na internetu sice koluje hodně návodů na odblokování, ale tyto návody jsou povětšinou znefunkčněny aktualizací systému a některé postupy v neodborných rukách můžou dokonce i nenávratně poškodit zařízení a například v případě Xiaomi zařízení jsou většinou tyto návody i nekompletní a po připojení zařízení k internetu se znovu uzamkne.


Odblokování FRP

Odbloky provádíme v našem servise v Plzni (nikam telefony neposíláme) a jsme tedy schopni po domluvě nabídnout i odblokování na počkání.
Nejčastěji odblokovávané zařízení bývají značky Huawei, Samsung, Lenovo, Doogee, Xiaomi, odblokováváme ale i méně typické značky.

Buď se s telefonem můžete k nám stavit a nechat ho odblokovat, nebo lze zařízení i zaslat poštou. Telefony bývají odblokovány většinou do dalšího dne (záleží na vytíženosti technika).

Nabízíme možnost provedení opravy bez nutnosti návštěvy naši prodejny a to poštou! Více informací naleznete ZDE


Více informací na telefonním čísle 723 122 199, nebo emailem na servis@amobil.cz

Servisní služby

Kromě prodeje se specializujeme na záruční a pozáruční opravy. Více informací zde.
Výměny rozbitého LCD, opravy dobíjení, výměny baterií a mnoho dalšího.

Ostatní výrobky ve stejné kategorii