Servisní služby

Prohlédnuté produkty

Informace

Pouze online

NEFUNKČNÍ KONEKTOR

Jedním z nejvíce namáhaných komponentů zařízení je dobíjecí konektor (převážně Micro USB). Existuje velké množství vlivů, které mohou dobíjecí konektor poškodit nebo snížit jeho funkčnost.

Pro zrealizování opravy se můžete stavit v naši prodejně, zaslat zařízení poštou nebo nás kontaktovat na chatu zde na webu.

Více informací

Více informací

Jedním z nejvíce namáhaných komponentů zařízení je dobíjecí konektor (převážně Micro USB). Existuje velké množství vlivů, které mohou dobíjecí konektor poškodit nebo snížit jeho funkčnost.
Mezi nejčastější a nejkritičtější poškození patří nalomení konektoru v pájeném spoji na základní desce. V praxi se toto poškození může způsobit i běžným používáním, popřípadě zavaděním o dobíjecí kabel připojený do zařízení.
Vlivem poškození může zařízení vykazovat více závad, jako jsou nemožnost připojení zařízení k PC, delší doba nabíjení popřípadě kompletní nefunkčnost nabíjení.


Pokud je zároveň poškozením konektoru způsoben i jeho zkrat , může dojít k nevratnému poškození základní desky přístroje a tím k nerentabilnosti opravy.


Nalomený konektor poznáte také tak, že dobíjení funguje pouze v určitém úhlu naklonění připojeného kabelu (při nahnutí na jinou stranu dochází k „vypadávání dobíjení“ a sám systém zařízení hlásí připojení a odpojení nabíječky).

Tuto závadu umíme řešit opravou konektoru popřípadě jeho výměnou za pomoci mikropájení, proto můžeme nabídnout jinou cenu než servisy, které řeší opravu výměnou celé základní desky (cena základní desky většinou dosahuje ceny nového zařízení).

Jsme schopni opravit nejčastěji používané konektory typu USB (všechny verze), konektory zařízení Apple a po domluvě a zjištění dostupnosti dílu i jakékoliv jiné konektory.

V rámci dobíjení také často řešíme problém s oxidací konektoru způsobenou vlhkostí (přímé vniknutí tekutiny do konektoru popřípadě srážení okolní vlhkosti prostředí) a to i v případech, kdy výrobce udává vodotěsnost, nebo poškození konektoru neoriginálními kabely.

Při zadávání zařízení do opravy doporučujeme nechat zdarma zdiagnostikovat i nabíječku. Změříme odběr zařízení přímo na Vaší dobíječce a sami pak zjistíte, zda je nabíječka dostatečně kvalitní, popřípadě jestli zakoupením jiné nabíječky nevyužijete naplno možnosti zařízení (například Quick Charge technologii).

Nabízíme možnost provedení opravy bez nutnosti návštěvy naši prodejny a to poštou! Více informací naleznete ZDE


Více informací na telefonním čísle 723 122 199, nebo emailem na servis@amobil.cz

Ostatní výrobky ve stejné kategorii