Servisní služby

Prohlédnuté produkty

Informace

KONTAKT S VODOU Zobrazit větší

Pouze online

KONTAKT S VODOU

I malé množství tekutiny uvnitř telefonu může mít za následek jeho neopravitelné zničení. Pokud ale budete jednat rychle, vyndáte z telefonu baterii a přijdete k nám, tak máte dost velkou šanci své zařízení zachránit.

Pro zrealizování opravy se můžete stavit v naši prodejně, zaslat zařízení poštou nebo nás kontaktovat na chatu zde na webu.

Více informací

Více informací

Často řešíme "vytopené" mobilní telefony, nejedná se vždy o přímo ponořené přístroje pod hladinu, ale převážně o náhodné polití, nebo zmoknutí, kdy nemáte kam přístroj v náhlé bouřce ukrýt.

 

Opravám po zásahu kapalinou se zabýváme již několik let, (10 let  aktivně opravujeme mobily a tablety v Plzni), máme vypracované postupy, které zvyšují % úspěšnosti a zachránit se nám daří cca 80% přístrojů.

K opravám používáme tzv. "mokrou cestu" jde o úkon, kdy celý přístroj absolvuje koupel ve speciálním roztoku, která na sebe váže vodu a tím jej vlastně vysuší. Celý proces probíhá v ultrazvukové lázní a je pod kontrolou odborného pracovníka, který musí zajistit, aby neslo k poškození mikrofonů LCD a jiných periferii. Tato metoda vykazuje velkou spolehlivost u utopených přístrojů, které se k nám na servis dostanou do pár hodin po zásahu kapalinou!

Proto důrazně varujeme před opravou přístroje v rýži a podobných "receptech" z Blesku, Ptáka Loskutáka apod.... Rýže , jakož i další semena na sebe váží vodu, jenže si musíte uvědomit, že množství, které je možné semenem absorbovat jsou mikrogramy a to ještě pominu fakt, že většina produktů v kuchyni má pokojovou vlhkost min 50%. Fyzikální princip vzlínání kapalin vám zajistí to, že kapka, která se dostane mezi dvě desky se ideálně roznese po celé ploše a to je velký problém u úvah, kdy si zákazník říká: „mne se namočila  jen část a to vyschne, to je jen dole....“. Většinou malý prostor v přístroji funguje jako kapalinový tunel, kde se vlivem vzlínání voda roznese dokonale a rovnoměrně, vám zatím mobil funguje, jen možná máte pár kapek v konektoru. Jenže na pozadí probíhají jiné procesy, jako třeba elektrolýza a koroze (oxidace) , toto je způsobeno tím, že baterie v mobilu vykazuje velkou kapacitu na tak malé cesty na tištěném spoji, kde proběhne vlivem nečistot elektrolýza. Tento chemický proces vyplavuje molekuly kovu a je přenosem energie v elektrolytech unášen k opačnému pólu.

Což má za následek:

1. odloučení zlaté ochranné vrstvy (zlato neoxiduje-standardně)

2. odplavení mědi a následná tvorba měděnky (Z chemického hlediska se jedná především o brochantit (CuSO4 . 3Cu(OH)2) na místech přímo exponovaných vodou a antlerit (CuSO4 . 2Cu(OH)2) na krytých místech vystavených jen působení vzdušné vlhkosti.)

 

Většina dnešních přístrojů nemá možnost ani uživatelsky vyndat baterii (Iphone , Ipad, Samsung Galaxy atd..) a tím dílo zkázy je dokonáno, vy přístroj zasypete rýží, ale i přesto v něm nadále fungují tyto degenerativní procesy! Většina uživatelů ještě udělá tu chybu, že je připojí na napáječ aby se baterie nabila! Zde hrozí vyloženě i možnost většího poškození v krajním případě vyhoření! Proto využijte náš servis a my přímo odstraníme kapalinu a nemusíte odstraňovat měděnku a jiné sloučeniny způsobené korozními procesy! Cena za takový zásah není tak velká, aby nestálo přístroj zachránit.

 

Takže rady při vytopení v bodech, jak postupovat:

1, co nejrychleji zamezit styk s kapalinou (vyndat z potoka, schovat před deštěm a pod..)

2, vyndat baterii( v případě že to jde)

3, mechanicky se snažit "vycákat" kapalinu z přístroje rychlými pohyby ruky

4, navštívit náš servis

5 o ostatní se již postaráme my...

Nabízíme možnost provedení opravy bez nutnosti návštěvy naši prodejny a to poštou! Více informací naleznete ZDE

Oprava nejčastěji prováděna na zařízení značek Apple (iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPad a další), Acer, Samsung (Galaxy a další), HTC, LG, Nokia, Prestigio, Lenovo, Xiaomi, Huawei, Nokia, Microsoft Lumia, Asus, Aligator..

Více informací na telefonním čísle 723 122 199, nebo emailem na servis@amobil.cz

Ostatní výrobky ve stejné kategorii